מקום שלישי בתחרות עיצוב שטרות של מדינת ישראל

לא כל יום נופלת למעצב זכות לעצב סדרת שטרות של המדינה. הסדרות מתחלפות לעיתים רחוקות מאוד. בנק ישראל בחר לערוך תחרות עיצוב בין מעצבים, לעיצוב שטרות חדשים בנושא של משוררים.

תחרות עיצוב סדרת שטרות של המדינה פורסמה בקול תרועה רמה וכללה מאות עבודות, בנק ישראל מינה ועדה רחבה ומגוונת לצורך שיפוט העבודות. התקיימו מספר שלבים כאשר בכל שלב ושלב עלו מספר מצומצם של מועמדים. בסופם הוצגו לפני נגיד המדינה מר סטנלי פישר את שלושת המקומות הזוכים. הוא בחר את דירוג שלושת המקומות.

בהליך תחרותי זה זכיתי במקום השלישי.

עבודתי זו הוגשה להליך התחרותי של בנק ישראל, לא נבחרה לשמש את עיצוב השטרות המקוריים בפועל.

עיצוב סדרת שטרות של המדינה עצמן היתה משימה עמוקה ויסודית אשר מיפתה את מקומם וזהותם של המשוררים בתרבות הישראלית, ייחודם. השפעתם על התרבות. קריאת עשרות שירים של משורר ומשוררת, איסוף דימויים המאפיינים את המשוררים הנבחרים ואיורם.

תהליך עבודה זו זהה לתהליך מחקר כחלק מעבודת מיתוג לחברות. לקריאה נוספת בנושא זהות תאגידית חזקה ויצירת מיתוג אשר מדויק לה לחץ כאן.

על כך ובכלל על התחקיר תודה לד"ר מוטי זעירא חוקר ומומחה לשירה עברית.

בשטרות עצמם יש עשרות פרטים שנועדו לאפיין את הרוח המיוחדת של כל משורר וכמובן, בין השאר מטעמים בטיחותיים. לא נלאה אתכם על כל משורר ומדוע הדימויים שנוכסו אליו נבחרו, נאמר רק שאנחנו גאים בתוצאה ושמחים מאוד על הכבוד והזכות להיות חלק בתחרות החשובה הזו.

עיצוב סדרת שטרות של מדינת ישראל
עיצוב שטר 20
עיצוב שטר 50
עיצוב שטר 100
מקום שלישי בתחרות עיצוב שטרות של מדינת ישראל
עיצוב שטר 200
עיצוב שטר 200