חוסר ריכוז לטובת העיצוב

בתור מעצבים, הריכוז הוא עניין שמאתגר אותנו גם ביום שבו אנו במיטבינו. כשאתה נאבק בריכוז אתה לא יכול להתמקד במשימות שצריך להשלים, דעתך מוסחת בקלות, ההערכה העצמית שלך נשחקת ולעיתים גם נעשה בזבוז זמן יקר. פיתרון בעיות הופך לבלתי אפשרי, שיחות בין הקולגות הופכות לחסרות ערך, ועבודות הצוות יורדת לטמיון.

אז כיצד נשתמש בחוסר ריכוז הזה לטובתנו ולטובת העיצוב?

באיזו תדירות היית אומר שהמוח שלך משוטט ביום רנדומלי? יותר מ 10? יותר מ 100? יותר מ1000? כשאתה לחוץ, דעתך נסחפת במיוחד. הכל מסתכם במה שמכונה לחץ זמן. אם אתה נוטה לדאוג לערימות המשימות והפעילויות שיש בצלחת שלך, או שאתה דואג שלא תצליח להגשים את הפוטנציאל שלך, אתה למעשה חווה לחץ בזמן.

מחשבות אלו הקשורות בזמן כולן גורמות למוח שלך לנדוד ורמות הלחץ שלך עולות. לא כך תרצה לחיות את חייך. אתה רוצה להיות האני הכי טוב שלך. וגם, קשה מאוד לעשות עבודה עיצובית תחת לחץ של זמן. המוח צריך להיות חופשי ממחסומים אלו על מנת לייצר תעולת יצירתית.

כשאתה ״מנופף״ במתח, האצבע הראשונה שלך היא האצבע הקוגניטיבית שלך. סקרן? נסה לערוך סדנת מתח עבורך ועבור צוותך, הנה שלושה שלבים שבעזרתם תשתמש במתח שלך לטובת העיצוב. אתה יכול לנקוט באמצעים אלו בכל פעם שאתה מוצא את עצמך נאבק בריכוז.

1. שים לב לאן הנפש שלך נודדת

המוח שלנו מוסח בקלות. כמו ילד בחנות ממתקים, הוא עובר בחופשיות מדבר אחד למשנהו, לרוב ללא אילוצים. בפעם הבאה שהמוח שלך מתחיל לנדוד, צא למסע וצא איתו. לאן זה הולך? שקול לשלוף מחברת ולכתוב אותה ואז לנקוט בפעולה. אם דעתך נודדת לאזור תשוקה, אולי הגיע הזמן לחקור עבודה חדשה. אם דעתך נודדת למערכת יחסים קשה עם עמית, אולי הגיע הזמן להתעמת עם המצב.

אם דעתך נודדת לחוף באי טרופי, אולי איחרת לחופשה. הדבר החשוב ביותר הוא לפעול. אתה יכול להתחיל להגיש מועמדות לתפקידים ותפקידים חדשים. אתה יכול להתעמת עם עמיתיך לעבודה. תוכלו לקבוע חופשה. אתה יכול להשתלט על המצב. מעבר לכך, תוכל כמובן לנדוד עם המוח שלך לעבר כיוונים עיצוביים חדשניים ומקוריים. נסה ממש לשוט איתו לעבר הדמיון ובאמת לכתוב את הרעיונות במחברת על מנת לא לפספס אותם.

2. אל תעשה דבר

מאיה אנג'לו אמרה פעם "כל אדם ראוי ליום בו הוא לא מתמודד עם בעיות ולא מחפש פתרונות. כל אחד מאיתנו צריך לסגת מהדאגות לרגע " כל אחד צריך לעצור ולהפסיק. אחרת, רמות הקורטיזול ורמות הלחץ שלך יעלו על גדותם. ההפסקה היא קריטית להחזרת תפיסת הזמן שלך ולהפחתת רמות הלחץ שלך.

מחקרים הראו כי כאשר עובדים לוקחים הפסקות קצרות ותכופות, הם מדווחים על רמות גבוהות יותר של שביעות רצון בעבודה, ישנה יותר יצירתיות באוויר והתפוקה העיצובית גדלה! מחקרים אף הראו שהנוירונים שלך הופכים עמידים יותר למחלות כמו אפילפסיה ודמנציה כשאתה מאפשר תקופת מנוחה לאחר אירועים מלחיצים. אתה צריך זמן להיטען. אז, הקדישו 10-15 דקות כדי פשוט לא לעשות כלום. לא לוקח זמן רב להטעין את המצברים, ותהיו בטוחים שעניין זה יעזור לכם ויפיק תועלת עיצובית בהמשך.

עליכם לנסות למצוא חלל שקט או להכניס אטמי אוזניים, לכבות את כל האלקטרוניקה שלכם, לעצום את העיניים ולהתמקד בנשימה. אם תעשה תרגילי נשימה תוכל לתת למתח שלך לצוף ולהשתחרר. החלק הכי טוב? אתה יכול לעשות זאת בכל נקודה ביום שלך. תגלו שאפילו 10 דקות יכולות להכניס אתכם למצב נפשי שונה לחלוטין. זה הרבה יותר מתגמל ופרודוקטיבי מאשר גלישה בערוצי המדיה החברתית שלך. זכור כי חלק מהעניין הוא לעשות זאת לטובת העיצוב ולטובת המשך עבודה מוצלחת בסביבה שלך.

3. למד להעביר אחריות ולהיות יעיל יותר

כמנהיג עיצובי אתה נמשך מיליון כיוונים שונים. קל נורא למלא את היום שלך במשימות לא חשובות במיוחד ולאפשר לביצועים שלך להיות סטנדרטיים, אבל אתה יכול גם ללמוד כיצד להיות יעיל יותר ולהוריד את רמות המתח. תוכל להתחיל בכך שאם אתה עובד בסטודיו, תלמד לבקש את המשימות שאתה מתחבר אליהן ביותר / העניין תקף כמובן גם בתור פרילנס. למד לסנן על אילו דברים אתה עובד.

אם אתה בעל סטודיו, למד את הצוות שלך והבן את הכישורים של כל אחד מהם. כך תוכל לשבץ להם את המשימות המתאימות ביותר שיפחיתו את המתח שלך ושלהם במקביל. תאמין כי הדבר יגרום להם להעריך אותך הרבה יותר, ולעבוד בצורה יותר אפקטיבית וכיפית. דע תמיד על מה הצוות שלך עובד בכל עת וכך תחסוך מתח באוויר. ויתרה מכך – תתרום לטובת העיצוב והעבודה הנהדרת של הסטודיו. כמנהיג עיצובי אתה זקוק לכישורים הקוגניטיביים שלך כדי לבצע את עבודתך היטב ולהתקדם.

אם אינך נזהר, הלחץ יכול להשתלט עליך ולקחת את המושכות בזיכרון, באפקטיביות ובקריירה שלך. כשאתה חווה רמות גבוהות של לחץ, המשאבים הקוגניטיביים שלך מתרוקנים כל כך שאתה כבר לא מסוגל לקבל החלטות הגיוניות. אתה לא רוצה שזה יקרה. למד כיצד לנווט את הלחץ לטובת העיצוב. זו החוכמה שבדבר.