העבודה כפרילנס, מה צריך לדעת בתור מעצב פרילנס

כשהתחלתי את הקריירה שלי כמעצב, מעולם לא חלמתי שבסופו של דבר אנהל את העסק שלי. הייתי מרוצה בעבודתי במשרה מלאה בחברה לעיצוב אתרים, נהניתי מהעבודה, היה לי קשר נהדר עם עמיתי והרגשתי שהגשמתי אותו. עם זאת, מהר מאוד העניינים שינו את מסלולם – החברה יצאה לפומבי ומצאתי עצמי מחוץ מאזור הנוחות שלי, הייתי חייב לקחת אחריות למצוא את הלקוחות שלי בתור מעצב פרילנס.

זה היה עולם חדש לגמרי, ואחד שבו הייתי צריך להסתגל במהירות. היכן אוכל למצוא לקוחות חדשים? איך אוכל להראות להם שאני שווה את ההשקעה שלהם? הייתי מעצב אחרי הכל, לא איש מכירות.

כמו בהרבה דברים בחיים, תמיד ניתן למצוא תירוצים להימנע מהלא נודע הגדול, אך אם אתה באמת מרגיש שנועדת להיות מעצב פרילנס, וזוהי הבחירה הנכונה עבורך, קפוץ למים ופשוט עשה זאת. פיזור המיתוסים לפני שאתה חותם על מכתב ההתפטרות שלך, חשוב לשקול קודם כמה דברים.

אנשים חושבים שבתור מעצב פרילנס ישנה יותר גמישות, יותר אוטונומיה ויותר כסף. אבל, זה לא בהכרח נכון:

כסף: בתור מעצב פרילנס כשאתה עובד אתה לא תמיד מרוויח. חלק מזמנך יושקע בפרויקטים בתשלום ותצטרך להקדיש את השאר לרשתות, לפגישה עם לקוחות פוטנציאליים או לביסוס היקף הפרויקט.

גמישות: לא תוכל לצאת לחופשה ראויה בתור מעצב פרילנס מכיוון שלקוחות עשויים להזדקק למשהו ועליך לנסות להיות זמין מתוך סיבה. כאן חשוב לתרגל הצבת גבולות בין העבודה לחיים האישיים.

אוטונומיה: לאחר שתבסס את עצמך כמעצב פרילנס תיהנה מאוטונומיה רבה יותר מכיוון שתקבע את הכיוון בו העסק שלך לוקח. עם זאת, עליך תמיד לשקול בזהירות החלטות וכיצד הן יכולות להשפיע על הלקוחות שלך, הספקים או העובדים שלך.

עדיין מעוניין? להלן כמה סימנים שאתה מוכן להפוך למעצב פרילנס

1. אתה מוכן להילחם.

כשהתחלתי לעבוד כמעצב פרילנס, הבנתי מהר מאוד שלחכות שחברי ישלחו לי עבודה או פרויקטים לא יכניס לי משכורת ראויה. הפיתרון הגיע בצורה של רשתות עסקיות. השתתפתי באירועים ויצרתי קשרים וחברים חדשים רבים, עקבתי בחריצות והייתי מועיל ככל שיכולתי. ככל שחלף הזמן, אנשים זכרו אותי כמעצב פרילנס ויצרו קשר, מה שתורגם במהירות לפרויקטים חדשים.

2. יש לך חסכון של 2-3 חודשים קדימה.

רצון להרוויח כסף זה דבר טוב – אבל גם כדאי לדעת שכאשר אתה מבסס את הקריירה שלך כמעצב פרילנס מתחיל, לא כל הכספים יתחילו לזרום בכיוונך. עליך לדעת כי הפגישות שלך והאינטראקציות חשובות לעתיד הרחוק, ולדעת שאתה עלול גם להשתמש בחסכונות שלך בהתחלה עד שתתייצב על רגלייך מבחינה כלכלית.

3. יש לך תיק עבודות של לפחות שישה פרויקטים.

אם אתה כבר עושה עבודות פרילנסרים בצד, אתה עשוי לגלות שהעבודות שהיו לך עד כה הגיעו די בקלות דרך קשרים קיימים. אבל אם אתה מתכוון לקפוץ למים בתור מעצב פרילנס, תצטרך להתאמץ קצת יותר. למרות שבניית קשרים בין אישיים היא חשובה מאוד, כדי להתבלט באמת, תצטרך ליצור דרך קלה להראות לאנשים את העבודה שלך – תיק עבודות מרשים ומיוחד.

4. אינך חושש לגבות תשלום עבור עבודתך.

אם אתה עדיין מסכים לבצע עבודות עיצוביות בחינם עבור מכרים, אולי זו לא השלב להפוך למעצב פרילנס. או שזהו הזמן להתחיל לדרוש כספים אמיתיים עבור עבודתך והמאמצים שלך. בתור מעצב פרילנס עליך ללמוד לגבות תשלום נאה והוגן. כך גם הלקוחות שלך יעריכו אותך אף יותר.

אם אתה מקבל לקוחות שאומרים "אתה יכול פשוט לעשות את זה זריז?" או, "זה לא צריך לקחת לך הרבה זמן", עליך להראות שאתה נלהב מהפרויקט, אך גם לוודא מראש שתנאי התשלום ברורים. אפשר תמיד לשלוח הצעת מחיר מסודרת שמציגה את כל התנאים באופן ידידותי וברור.